Jak być szczęśliwym?

 

JAK ROBIĆ TO CO DAJE NAM SZCZĘŚCIE?

Jak być szczęśliwym?

Hej!

Jestem pewna, że nie raz słyszałeś „rób to co kochasz, a będziesz szczęśliwy” lub „rób to, co daje ci szczęście”!

Jest to jedna z najważniejszych zasad w całym zestawie trenerów mentalnych.

Co to właściwie oznacza? No właśnie – dzisiaj rozwiejemy wątpliwości i odpowiemy sobie, co naprawdę robić, by wieść szczęśliwe życie.

CO DAJE NAM SZCZĘŚCIE?

Żeby zacząć rozważanie jak robić to co daje nam szczęście, najpierw odpowiemy sobie na pytanie co tak właściwie daje nam szczęście? A jeszcze dokładniej – jakie rzeczy w życiu są dla nas najważniejsze?

Myślę, że większość z nas bez wahania odpowie: miłość, przyjaźń, rodzina, społeczność, w której żyjemy, dobre zdrowie, Bóg Honor Ojczyzna. Każdy z nas ma własną listę najważniejszych wartości w naszym życiu. Dopiero później dochodzą do tego pieniądze, rozrywka, piękne ciało i własny biznes czy dobra posada w korpo.

Gdy ktoś prosi nas o wybór, zawsze wskazujemy pierwszy zestaw.

Wydawałoby się, że to oczywiste.

Więc dlaczego w codziennym życiu, zamiast dbać o to co de facto! jest naszym priorytetem, skupiamy się na wszystkim tym, co jest mało istotne?

Zamiast wyjść na wspólny spacer, oglądamy serial. Zamiast porozmawiać, przeszukujemy sieć. Zamiast zadzwonić do rodziców, wybieramy grę. Zamiast dbania o zdrowie, sięgamy po chipsy i piwo.

Patrząc na naszą codzienność, nie da się zgadnąć, że to miłość, przyjaźń i rodzina są dla nas najważniejsze!

Uwaga, największy banał na świecie:

Jak spędzasz swoje dnie, tak spędzasz swoje życie.

Więc dlaczego ciągle o tym zapominamy i marnujemy nasze dni na to, co jest dla nas w gruncie rzeczy nieistotne, kosztem tego, co uważamy za najbardziej istotne?

W CZYM LEŻY PROBLEM?

Największym problemem dzisiejszego społeczeństwa jest łatwy wybór. Jesteśmy zewsząd otaczani przez chwałę natychmiastowej gratyfikacji. Chcesz mieć ten super telewizor? Kup teraz, a pierwszą ratę zapłacisz w przyszłym roku! Masz depresję? Zjedz te lody, a od razu poczujesz się lepiej? Twoja stara cię wkurza? Przyjdź do nas, tutaj cię nie znajdzie!

Gdzie tylko się nie obrócimy, jesteśmy atakowani przez łatwe rozwiązania, które nie wymagają żadnego wysiłku, a które cudownie rozwiązują nasze problemy. Oczywiście tylko pozornie – oglądanie serialu przez cały dzień jest przyjemne, ale tylko w trakcie oglądania. No bo jak się czujemy o 20:00 gdy uświadomimy sobie, że nie wyszliśmy z łóżka przez cały dzień w innym kierunku niż lodówka i toaleta?

Pojawiają się wyrzuty sumienia i nasz nastrój jest jeszcze gorszy niż ten, który chcieliśmy naprawić całodzienną serialową sesją.

A wszystkie te ważne rzeczy, które mają dla nas takie znaczenie, są odłożone na wieczne później.

SMUTNA PRAWDA

Starzejemy się. Każdego dnia zbiornik naszego życia jest uboższy o jednostkę dnia. Zbiornik nie tylko nasz, ale naszych rodziców, przyjaciół i bliskich.

Marnujemy czas na pierdoły, które w ogólnym rozrachunku są dla nas nieważne.

Czy na łożu śmierci chcemy pamiętać wspaniałe relacje z rodziną, czy wszystkie kwestie z 10 – tego sezonu Przyjaciół?

Szczęśliwi ludzie nie potrzebują ucieczki w fikcyjny świat, bo ich realne życie jest o wiele ciekawsze niż to na ekranie.

Cóż, na dobre relacje, przyjaźnie, romantyczną miłość i wolność finansową trzeba ciężko pracować. To nie jest kwestia jednorazowej decyzji. Takie decyzje podejmuje się każdego dnia, przy wykonaniu każdej czynności.

Pokusy są wszędzie, a każdy może mieć gorszy dzień i chcieć ukryć się pod kołdrą w starej piżamie.

Ale zegar tyka, więc dbajmy o to, by tych bezproduktywnych dni było mniej niż więcej.

CO ZAJMUJE CI NAJWIĘCEJ CZASU?

Czy Twoja praca daje Ci szczęście? Albo przynajmniej nie daje nieszczęścia?

Co jest ważniejsze – standard życia czy samopoczucie?

Ostatnio zrezygnowałam z pracy na pełen etat. Choć była super wygodna – biuro, kawka, proste zadania i całkiem dobre pieniądze. Ale nienawidziłam tego miejsca. Codziennie po powrocie, jadłam późny obiad, brałam prysznic i kładłam się do łóżka. Zero motywacji do życia, zaniedbane relacje ze wszystkim wokół, brudne mieszkanie, brak czasu na cokolwiek i ciągłe wymówki. Rezygnacja oznacza obniżenie standardu życia – całkiem spore. Ale przez ten czas bezrobocia zrobiłam więcej niż przez całe dotychczasowe życie. Pieniądze i błyskotki nie dają szczęścia – daje je wolność.

SKUP SIĘ NA PRIORYTETACH

Przypomnij sobie, co jest dla Ciebie najważniejsze i skup się na tych rzeczach.

Za każdym razem, gdy najdzie Cię pokusa na robienie czegoś zupełnie bezużytecznego, zastanów się, czy jest coś co mógłbyś w tym czasie zrobić, a co da Ci długofalowy efekt.

Natychmiastowa gratyfikacja jest zabójcą szczęścia.

Dbaj o to, co naprawdę sprawia, że chce się żyć.

#BezŚciemy !

Dziękuję za Twój czas.

Jeśli jeszcze nie widziałeś ostatniego artykułu dotyczącego afirmacji, zapraszam tutaj.

Na Instagramie znajdziesz jeszcze więcej motywacji, wartościowych tekstów i info o nowych postach. 

Tutaj znajdziesz TEST na to, czy jesteś perfekcjonistą. Zachęcam do rozwiązania, wiele można się o sobie dowiedzieć. ;>

Natomiast jeśli jesteś ciekawy, jakie jest najczęściej powtarzane kłamstwo trenerów mentalnych, zapraszam tutaj!

Jestem ciekawa Twojej opinii na ten temat. Jakie rzeczy są najważniejsze dla Ciebie?

 

Życzę Ci pięknego dnia!

Karolina

mała czarna, logo

Gdzie jeszcze jestem: