Make Your Bed – czy warto przeczytać?

MAKE YOUR BED

PROSTE RZECZY, KTÓRE ZMIENIĄ TWOJE ŻYCIE, A MOŻE I ŚWIAT

make your bed

 

Hej!

Po ostatniej dłuższej przerwie, przygotowywaniu nowego projektu i początków rozkręcania biznesu, melduję się w ten poniedziałkowy poranek z recenzją książki Make Your Bed.

make your bed

Inspiracją do napisania tej książki stało się kultowe już przemówienie admirała McRavena, które w sieci obejrzało ponad 100 milionów osób!
Dlaczego ten zbiór opowieści jest tak wyjątkowy i…

… czy warto przeczytać Make Your Bed?

make your bed

Odpowiedź znajdziesz niżej – zapraszam!

Make Your Bed

Admirał William H. McRaven jest emerytowanym wojskowym, dowódcą operacji specjalnych armii USA. Jego kariera wojskowa trwała 37 lat.

McRaven należał do elitarnej jednostki Neavy SEALs, której podporządkował całą swoją karierę i życie. Wielokrotnie odznaczany, jest uznanym dowódcą marynarki.

A zatem jak rady emerytowanego żołnierza mają wpłynąć na nasze codzienne, cywilne życie i sprawić, że będziemy się lepiej rozwijać, szybciej osiągać wymarzone cele i motywować?

Książka opiera się na 10 najważniejszych lekcjach, jakie admirał McRaven wyniósł z brutalnego szkolenia i trudności czynnej służby.

make your bed

Najważniejszą z nich, od której wywodzą się wszystkie następne jest właśnie to: pościelenie łóżka.

DYSCYPLINA

Pierwszą lekcją zawartą w tej książce jest ścielenie łóżka. Chyba każdy z nas zna tę czynność z wojskowych opowieści. Na pierwszy rzut oka, wydawałoby się, że dokładność w wykonywaniu tego codziennego zadania, nie ma żadnego znaczenia w życiu.

No bo jak porządek i małostkowa dokładność mogą wpłynąć na nasze sukcesy?

McRaven wspaniale to wytłumaczył na podstawie przebytego szkolenia – dokładne pościelenie swojego łóżka, to pierwsze zadanie wykonane dobrze i dokładnie w ciągu dnia. Jeśli zaczynamy nasz dzień od sukcesu, znacznie łatwiej jest się zabrać za pozostałe wyzwania czekające na nas w danym momencie.

Oprócz żelaznej dyscypliny, dokładne ścielenie łóżka daje nam przekonanie o własnej wartości. Mimo niepowodzeń, po powrocie do domu widzimy, że przynajmniej ta jedna rzecz naprawdę nam się udała. Mimo tego, że to nie ma aż takiego znaczenia jak w przypadku wojskowej dyscypliny, warto zaczynać swój dzień od krzewienia dobrych nawyków, zostawiania porządku i wykonywania choćby jednego zadania na sto procent, tak, by zyskać motywację i skuteczność na resztę dnia.

10 LEKCJI

Od zasady dokładności i wojskowej dyscypliny wywodzi się pozostałe dziewięć lekcji. Dotyczą motywacji, życiowych trudności, odwagi, honoru, hartu ducha i wiary w powodzenie. Każda z nich jest okraszona opowieściami z karkołomnych szkoleń, z placu boju i wymagających sytuacji nie tylko samego admirała McRavena, ale również jego przyjaciół i znajomych.

Żołnierska rzeczywistość, barwne opisy wojskowego szkolenia i opowieści z placu boju sprawiają, że na wszystkie wartości patrzymy z zupełnie innej perspektywy. Dostajemy przykłady, gdzie wszystkie te lekcje, o których mowa mogą ważyć o życiu lub śmierci nie tylko jednej osoby, ale czasem całego oddziału.

Przełożenie tych zasad na rzeczywistość, zagwarantuje nam sukces w życiu prywatnym i zawodowym.

PODSUMOWANIE

Make Your Bed, to krótka książka o ciekawej treści. Warto ją przeczytać, mieć w swojej biblioteczce i od czasu do czasu zaglądać, by przypomnieć sobie o poszczególnych lekcjach. Mimo tego, że jest krótka, zawiera skondensowaną treść i swoistą esencję przekazu.

Uważam, że zainteresuje każdego, nie tylko osoby ściśle zainteresowane rozwojem osobistym.

Warto tę książkę przeczytać, a jeszcze lepiej… pościelić swoje łóżko!

I na koniec…

make your bed

BARDZO DZIĘKUJĘ ZA TWÓJ CZAS

Jeśli masz pytanie lub propozycję następnego posta w tym temacie lub pokrewnym – daj znać w komentarzu! Wszelkie opinie mile widziane.

make your bed

Rozwój osobisty – dlaczego warto się nim zainteresować w Nowym Roku?

Codzienną dawkę motywacji dostarczam na Instagramie, nie przegap okazji! Ale pamiętaj – cytat nie zadziała, jeśli Ty nie zadziałasz!

Dlaczego dieta nie działa, mimo tego, że robisz wszystko dokładnie tak, jak powinieneś?

Tutaj znajdziesz darmowy e-book na temat nawyków ludzi sukcesu, które i Ciebie doprowadzą do sukcesu. Bez obaw – jak zawsze podeszłam do tematu #BezŚciemy.

Pięknego dnia – Karolina

mała czarna, logo

Gdzie jeszcze jestem: