Nie tylko rozwój osobisty i motywacja.

rozwój osobisty

Hej!

Ostatnio miałam dłuższą przerwę – ferie, choroba, atmosfera bezczynności, nicnierobienia i oglądania „Seksu w wielkim mieście” po raz tysięczny sprawiły, że nic mi się nie chciało i czułam się jeszcze gorzej.

Bez odpisywania na wiadomości, praktycznie bez żadnej aktywności w social mediach.

W ogóle ten styczeń nie był dla mnie łaskawy. Ignorowanie własnych postanowień noworocznych, brak dbałości o dietę i treningi… Cieszę się, że ten miesiąc się już kończy.

Oczywiście z racji na chorobę, mogłabym tak jeszcze ciągnąć to lenistwo i całkowity marazm przez kilka dni, bo faktycznie nie czuję się dobrze.

Ale!

Gdzieś w sieci zauważyłam bardzo fajne zdanie:

– Czy wiesz ile będę miał lat, kiedy wreszcie nauczę się grać na gitarze?

– Tyle samo, ile wtedy, gdy się nie nauczysz.

A więc tak zmotywowana, ruszyłam dzisiaj swój leniwy tyłek z łóżka i zrobiłam kilka przyszłościowych rzeczy.

Dobra, koniec tego narzekania. Czas przejść do istoty dzisiejszego problemu!

rozwój osobisty

ROZWÓJ OSOBISTY

rozwój osobisty

Tematyką mojego bloga jest szeroko pojęty rozwój osobisty.

Ale na blogu często pojawiają się posty teoretycznie z rozwojem osobistym i motywacją niezwiązane. W gąszczu wiadomości dotyczących polecanych przez mnie książek, blogów i witryn, pojawiło się pytanie, dlaczego piszę również o diecie i treningach, a nawet wrzucam tu przepisy na wysokobiałkowe dania.

Nauczyliśmy się, widząc setki coachów i mówców motywacyjnych, że definicją rozwoju osobistego jest codzienna afirmacja i pozytywne nastawienie oraz chodzenie na szkolenia za kilkaset złotych (to moje subiektywne wnioski).

Rozwój osobisty kojarzy nam się z wychodzeniem ze strefy komfortu i górnolotnym wstępowaniem na wyższy poziom. Oczywiście musi mu towarzyszyć niekończąca się motywacja, euforia i wiara we własne siły po przeczytaniu miliona inspirujących książek najsłynniejszych ludzi sukcesu.

Mało kto zdaje sobie sprawę z tego, że rozwój osobisty to tak naprawdę każda codzienna czynność, jaką wykonujemy, żeby nasze jutro było odrobinę lepsze.

Wybór owoców zamiast słodyczy – rozwój osobisty.

Wybór książki zamiast serialu – rozwój osobisty.

Wybór spaceru zamiast samochodu – rozwój osobisty.

Wybór konstruktywnej dyskusji zamiast kłótni – rozwój osobisty.

Wybór wstania o 6:00 zamiast o 11:00 – rozwój osobisty.

Wybór zadbania o cerę zamiast kładzenia się w makijażu – rozwój osobisty.

Wybór spędzenia czasu z drugą połówką na rozmowach i byciu razem, zamiast wspólnego oglądania telewizji – rozwój osobisty.

To suma naszych wyborów stanowi o tym, czy rozwijamy się czy nie. Oczywiście najbardziej skupiamy się na naszych ulubionych płaszczyznach i ustanawiamy sobie priorytety. Ale pamiętajmy, że nie możemy stosować tutaj zasady wszystko albo nic i albo dbać o każdą dziedzinę naszego życia, albo nie dbać o żadną.

Codziennie, po trochę, poprawiajmy naszą codzienność, aż dbałość o wszystkie istotne dla nas pola wejdzie nam w nawyk.

Skupianie się tylko na rozwoju osobistym jako motywacji i szukaniu złotego środka w dążeniu do sukcesu, prędzej czy później mocno nas zmęczy, a brak natychmiastowych efektów zniechęci.

 

Jaki z tego wniosek?

 

Jeśli nie mamy siły zmieniać swojego życia o 180 stopni (bo kto to potrafi?!), zacznijmy od rozwoju osobistego w tych codziennych, najprostszych dziedzinach. Takie przesłanie niesie za sobą również książka Make Your Bed, której hasłem przewodnim jest rozpoczęcie dnia od skutecznie i prawidłowo wykonanego zadania.

Chcesz zmieniać świat? Najpierw pościel swoje łóżko.

To samo dotyczy rozwoju osobistego i dążenia do sukcesu – nie możemy wprowadzać diametralnych zmian, jeśli trudność sprawia nam polepszanie tych najmniejszych czynności.

Wydaje się, że jeśli poprawimy swój nawyk o 1%, to nie odczujemy żadnej różnicy. Ale jeśli będziemy daną rzecz poprawiać o 1% każdego dnia przez cały rok, osiągniemy spektakularny efekt!

 

A zatem – rozwój osobisty to nie tylko „czcze gadanie” i pitu pitu o afirmacji, wizualizacji, biznesie i budowaniu wizerunku.

Na to, czy się rozwijasz nie wpływa ilość przeczytanych książek czy uczestnictwa w szkoleniach. Zadbaj o swoją codzienność i nawet najmniej istotne czynności wykonuj lepiej niż wczoraj, a gwarantuję, że sukces przyjdzie wcześniej czy później.

Właśnie dlatego, wrzucam tutaj posty związane z dziedzinami życia, które najbardziej mnie interesują i które staram się rozwijać każdego dnia.  Powiem więcej – o zdrowy styl życia powinien zadbać każdy. Bo nawet jeśli osiągniemy sukces, z podupadającym zdrowiem nie będzie nam dane długo się nim cieszyć.

BARDZO DZIĘKUJĘ ZA TWÓJ CZAS

Jeśli masz pytanie lub propozycję następnego posta w tym temacie lub pokrewnym – daj znać w komentarzu! Wszelkie opinie mile widziane.

Rozwój osobisty – dlaczego warto się nim zainteresować w Nowym Roku?

Codzienną dawkę motywacji dostarczam na Instagramie, nie przegap okazji! Ale pamiętaj – cytat nie zadziała, jeśli Ty nie zadziałasz!

Dlaczego dieta nie działa, mimo tego, że robisz wszystko dokładnie tak, jak powinieneś?

Tutaj znajdziesz darmowy e-book na temat nawyków ludzi sukcesu, które i Ciebie doprowadzą do sukcesu. Bez obaw – jak zawsze podeszłam do tematu #BezŚciemy.

Pięknego dnia – Karolina

mała czarna, logo

Gdzie jeszcze jestem: