Pomysł na prezent – dwie najlepsze książki!

POMYSŁ NA PREZENT

pomysł na prezent

NAJLEPSZE KSIĄŻKI, JAKIE MOŻESZ KOMUŚ PODAROWAĆ POD CHOINKĘ

pomysł na prezent

Pomysł na prezent

Hej!

Jako że święta tuż tuż, każdy z nas szuka idealnych prezentów pod choinkę.

Dla mnie najważniejsze jest, by świąteczne podarunki były nie tylko piękne i stanowiły wspaniałą niespodziankę dla obdarowanego, ale by miały również zastosowanie praktyczne. Jeśli wiem, że ktoś z mojej rodziny lub przyjaciół lubi czytać, kupuję książki – to świetna rozrywka, relaks i nauka w jednym!

A zatem, w dzisiejszym artykule przedstawię Wam dwie książki, które narobią wiele dobrego w życiu Waszym i Waszych bliskich, i które będą świetnym, użytecznym pomysłem na prezent pod choinką!

Pomysł na prezent

POMYSŁ NA PREZENT NR 1

FASTLANE MILIONERA

pomysł na prezent

O książce autorstwa MJa DeMarco pisałam już w tym poście.

To fantastyczna pozycja nie tylko dla miłośników finansów i rozwoju osobistego. To obowiązkowa lektura dla tych, którzy chcą zmienić coś w swoim życiu na lepsze.

Fastlane Milionera w dosadny i brutalny sposób opisuje nam rzeczywistość, w jakiej dzisiaj żyjemy. Praca na etacie, wymiana 5 dni za 2 dni weekendu, albo 50 tygodni za 2 tygodnie weekendu. Uświadamia nam, że nie będziemy żyć wiecznie i to od nas zależy, czy ulegniemy temu fenomenowi pracy dla kogoś, czy zmienimy swoje życie na lepsze.

MJ DeMarco opisuje wczesne lata swojego życia i początków przedsiębiorczej ścieżki. Widzimy, że nie było łatwo, że odniósł wiele porażek, a mimo tego prowadzi życie swoich marzeń i inspiruje innych do działania, kreatywności i zakładania swojego biznesu.

Co ważne, Fastlane Milionera to nie jest typowa książka motywacyjna z cyklu „wszystko jest możliwe”, a raczej kompendium dla tych z nas, którzy nie są zadowoleni ze swojej codzienności.

Nieważne, czy naszym celem jest zrzucenie wagi, zarobienie milionów czy napisanie książki – ta lektura daje mocnego kopa i oblewa nas zimną wodą ilekroć chcemy poddać się magii wizualizacji czy pozostać na poziomie marzeń.

Najważniejszym przesłaniem jest to, że sami jesteśmy odpowiedzialni za to, jak wygląda nasza praca, konto w banku i stosunki z innymi, miejsce w którym żyjemy oraz jak spędzamy wolny czas.

Ponadto, wszystko co mamy jest zasługą naszych dotychczasowych wyborów, więc gruntownie musimy zmienić myślenie, przeanalizować nasze poczynania i obrać nową, proaktywną ścieżkę.

Gorąco polecam tę książkę, również ze względu na to, że polskie wydanie jest unikatem – ciężko znaleźć papierową wersję nawet na polskich portalach aukcyjnych.

pomysł na prezent

POMYSŁ NA PREZENT NR 2

FINANSOWY NINJA

Myślę, że tej pozycji nie trzeba nikomu przedstawiać. Absolutny bestseller Michała Szafrańskiego robi furorę w polskiej blogosferze, w bibliotekach i prywatnych biblioteczkach.

Encyklopedia finansów, napisana w przystępny, konkretny sposób.

Dla każdego, kto potrzebuje podstawowej finansowej edukacji jest to lektura obowiązkowa.

Michał opisuje wiele zjawisk finansowych, o których dotychczas nie miałam pojęcia, a które wiele zmieniły w moim podejściu do własnego portfela, inwestycji czy planowania budżetu domowego. Oprócz tego podaje przydatne sposoby na to jak faktycznie można się wzbogacać, a jakie zachowania powodują największe ubytki w naszym majątku.

Świetna lekcja z oszczędzania, planowania i zarządzania budżetem.

Moim zdaniem tę książkę powinno się wprowadzić jako lekturę obowiązkową dla uczniów liceum, by każdy człowiek, który wkracza w dorosłe życie nie musiał najpierw popełniać miliona błędów, zanim nauczy się poprawnie zarządzać swoimi finansami.

pomysł na prezent

A jakie są Wasze ulubione książkowe propozycje, które nie tylko wspaniale relaksują, dostarczają rozrywki, ale również zapewniają ogromną dawkę przydatnej wiedzy?

 

Dajcie znać!

I na koniec…

BARDZO DZIĘKUJĘ ZA TWÓJ CZAS

Jeśli masz pytanie lub propozycję następnego posta w tym temacie lub pokrewnym – daj znać w komentarzu! Wszelkie opinie mile widziane.

pomysł na prezent

Codzienną dawkę motywacji dostarczam na Instagramie, nie przegap okazji! Ale pamiętaj – cytat nie zadziała, jeśli Ty nie zadziałasz!

TUTAJ nauczysz się jak wyznaczać postanowienia noworoczne, by tym razem osiągnąć cel!

Jak być FIT podczas świąt?

Jak żyć z niedoczynnością tarczycy?

Czy wizualizacja działa?

Tutaj jest post o tym, jak radzić sobie z najbardziej opornym tłuszczem z bioder, brzucha i pośladków.

Oraz sprawdź, czy padłeś ofiarą coacha!

Tutaj zawarłam zagadnienia z zakresu najgorszych składników diety.

Jeśli jeszcze nie widziałeś artykułu o nawykach skutecznego działania, zapraszam tu.

Ostatnio również stałam się aktywna na Facebooku – zobacz.

Tutaj znajdziesz darmowy e-book na temat nawyków ludzi sukcesu, które i Ciebie doprowadzą do sukcesu. Bez obaw – jak zawsze podeszłam do tematu #BezŚciemy.

Życzę Ci dokonywania samych świadomych decyzji!

pomysł na prezent

Pięknego dnia – Karolina

mała czarna, logo

Gdzie jeszcze jestem: