Rozwój osobisty – dlaczego warto się nim zainteresować w Nowym Roku?

 

rozwój osobisty

Hej!

Wielkimi krokami nadchodzi Nowy Rok, a wraz z nim postanowienia, nowe cele i nowe możliwości.

O tym, jak wyznaczać sobie noworoczne cele, pisałam już tutaj.

Jako że przełom dwóch lat kojarzy się najczęściej z wielkimi zmianami, zamknięciem jednego i wkroczenie w drugi jako nowa osoba, planujemy w naszym życiu pewne zmiany.

Nowa sylwetka, nowe towarzystwo, nowe możliwości, dążenie do sukcesu, więcej samodyscypliny – nasze założenia mogą być różne, ale na pewno jest tutaj jeden wspólny mianownik. Zawsze chcemy być lepsi niż byliśmy.

Dlatego w dzisiejszym poście przedstawię Wam pięć powodów, dla których warto zainteresować się rozwojem osobistym.

ROZWÓJ OSOBISTY – 5 POWODÓW, DLA KTÓRYCH WARTO SIĘ NIM ZAINTERESOWAĆ W NOWYM ROKU

rozwój osobisty

rozwój osobisty

MOTYWACJA

rozwój osobisty

Po pierwsze, w sieci roi się od profili społecznościowych, motywujących cytatów, coachów, mentorów i psychologów sukcesu – towarzystwo, gdzie znajdziemy specjalistów wszelkiej maści.

Niezależnie czy szukamy motywacji w odchudzaniu, poprawieniu naszych wyników w szkole, pracy, zarządzaniu budżetem domowym czy w biznesie, na pewno znajdziemy kogoś, kto odniósł już sukces w tej dziedzinie i publicznie dzieli się swoimi osiągnięciami w sieci.

Dzięki temu pozbędziemy się przeświadczenia, że coś jest dla nas niemożliwe lub że nie damy rady. Skoro komuś się udało, nam też może się udać.

Dodatkowo, jeśli nam się poszczęści, możemy znaleźć osoby zainteresowane tą samą tematyką, tak samo jak my początkujące, z którymi zaczniemy naszą przygodę z rozwojem dowolnej umiejętności (lub na przykład monitorowaniu postępów treningu w domu czy na siłowni) i będziemy mieć dodatkową motywację w postaci dzielenia się spostrzeżeniami i wzajemnego „kontrolingu” co jest niebywale istotne szczególnie na początku naszej przygody z walką ze złymi nawykami!

rozwój osobisty

SPOSÓB NA

rozwój osobisty

Tak jak wspominałam w poprzednim punkcie, w sieci roi się od osób, które już osiągnęły sukces w interesującej nas dziedzinie, które chętnie dzielą się spostrzeżeniami na temat danej dziedziny i oferują wiele wskazówek zupełnie za darmo.

Blogi dietetyczne, o oszczędzaniu pieniędzy, o rozwijaniu konta na Instagramie, o planowaniu, o wychowywaniu dzieci – te wszystkie tematy to przecież rozwój osobisty, bo chcemy być lepszą, mądrzejszą wersją siebie.

Dlatego szukajmy informacji w sieci, czytajmy książki, bierzmy udział w szkoleniach i przede wszystkim – bierzmy pod uwagę różne punkty widzenia, zawsze konfrontujmy ze sobą odmienne poglądy, żeby nie podążać ślepo za jednym guru. Najważniejsza jest świadomość podejmowanych wyborów i umiejętność weryfikowania uzyskanej wiedzy.

Nieważne czy chcesz być lepszym rodzicem, mieć szczupłą, zdrową sylwetkę czy rozkręcić milionową firmę – na pewno znajdziesz odpowiedź na swoje pytania, jeśli dobrze poszukasz.

Nie warto zostawać w domu z wieczną wymówką „nie wiem jak”.

rozwój osobisty

WALKA ZE ZŁYMI NAWYKAMI

rozwój osobisty

Jako istoty niedoskonałe, mamy pełno wad i niefajnych nawyków, z których istnienia czasem nawet nie zdajemy sobie sprawy. Czasem jest tak, że coś nam świta z tyłu głowy, że może nie postępujemy właściwie, ale brakuje nam bodźca do zmiany naszego zachowania.

Rozwój w jakiejkolwiek dziedzinie otworzy nam oczy na rzeczy, które robimy, a których powinniśmy zaprzestać, żeby osiągnąć sukces.

Czy osoba, która marzy o występie na scenie w zawodach sylwetkowych może jeść codziennie chipsy i po prostu wliczać je do bilansu kalorycznego? Może, ale czy powinna? Czy to zdrowe. Nie, właśnie dlatego się rozwijamy, by walczyć z takim nawykiem.

Najważniejszym nawykiem, jakiego musimy się pozbyć chcąc zostać wielkimi w jakiejkolwiek dyscyplinie, jest prokrastynacja, czyli odkładanie rzeczy na później. Tutaj działa ta sama zasada – niezależnie od tego co chcemy robić i jaki jest nasz cel, prokrastynacja skutecznie odsuwa nas od efektów.

Warto każdego dnia pracować nad samodyscypliną i pozbyć się tego ograniczającego nawyku, jakim jest odkładanie rzeczy na później. Gwarantuję, że jakość naszego życia błyskawicznie się poprawi.

Związki z innymi, sylwetka, zarobki i wyniki w nauce – a to przecież wiedzie do satysfakcji!

rozwój osobisty

ŚWIADOMOŚĆ

rozwój osobisty

Dzięki stałemu pogłębianiu wiedzy i poszerzania horyzontów w danych dziedzinach, nabieramy czegoś bezcennego – a mianowicie świadomości.

Dopiero po faktycznym zgłębieniu danej tematyki czy społeczności, zaczynamy zauważać, że nasza praca 8 godzin dziennie i dwa dni wolnego w weekend to nie wszystko i że musi być coś więcej. Gdy jesteśmy dziećmi rzadko które z nas marzy o tym, by zostać kierownikiem zmiany w Biedronce lub przybijać pieczątki na poczcie. A jednak, jakoś to życie prowadzi nas tak, że dziewczynki rzadko zostają uznanymi piosenkarkami, a chłopcy strażakami.

Dopiero gdy faktycznie wnikniemy w FIT społeczność i poczytamy fora, książki i blogi, nabierzemy świadomości, że idealna dieta to nie jest głodówka w stylu 1200 kcal, z zerową ilością tłuszczu, a za to z litrami potu wylanego podczas godzin biegania.

Żeby stać się świadomymi naszego życia, szczęścia, celów i marzeń, najpierw musimy się rozwinąć. A rozwój osobisty daje naprawdę wiele możliwości na pogłębianie wiedzy, coraz skuteczniejsze metody nauki i wiele innych.

rozwój osobisty

SPOŁECZNOŚĆ

rozwój osobisty

Rozwój osobisty oferuje coś wspaniałego – ludzi. Prawdziwych ludzi.

Na pewno z dzieciństwa znasz to uczucie „wstydu”, gdy robiłeś lub miałeś coś, czego nie miały inne dzieci. Odstawanie od normy zawsze wiąże się z pewnym oporem.

A już na pewno, gdy chcemy się zmienić na lepsze. Jak tylko wspomnisz o tym, że chcesz zrezygnować z pracy, żeby realizować swoje marzenia, czy zacząć chodzić na siłownię, w Twoim najbliższym otoczeniu pojawi się masa wspaniałych doradców, który będą starali się Cię sprowadzić do poziomu. Pojawią się pytania „po co to robisz?”, albo „głupota, zamiast iść na imprezę, książki czytasz”, albo „idzie na siłownię a piwa z nami nie wypije”.

Znam to z autopsji – jak tylko próbujesz wyjść poza określony schemat, Twoje otoczenie momentalnie próbuje Cię ściągnąć do swojego poziomu.

Arkana rozwoju osobistego dają komfort jakim jest obserwowanie ludzi o podobnych ambicjach, którzy zamiast Cię wyśmiać, czy popukać się po głowie, pomogą Ci i jeszcze dodatkowo zmotywują.

A obserwacja czyichś postępów na pewno momentalnie zmobilizuje się do samodzielnego realizowania zamierzonych celów.

I na koniec…

BARDZO DZIĘKUJĘ ZA TWÓJ CZAS

Jeśli masz pytanie lub propozycję następnego posta w tym temacie lub pokrewnym – daj znać w komentarzu! Wszelkie opinie mile widziane.

 

Codzienną dawkę motywacji dostarczam na Instagramie, nie przegap okazji! Ale pamiętaj – cytat nie zadziała, jeśli Ty nie zadziałasz!

Dlaczego dieta nie działa, mimo tego, że robisz wszystko dokładnie tak, jak powinieneś?

Tutaj znajdziesz darmowy e-book na temat nawyków ludzi sukcesu, które i Ciebie doprowadzą do sukcesu. Bez obaw – jak zawsze podeszłam do tematu #BezŚciemy.

Pięknego dnia – Karolina

mała czarna, logo

rozwój osobisty

Gdzie jeszcze jestem: