Świąteczne filmy – gorąca piątka!

świąteczne filmy

Hej!

Święta coraz bliżej, coraz chłodniej na dworze, a rok 2017 z dnia na dzień robi się coraz starszy. Jako że uwielbiam świąteczny i noworoczny nastrój, już podczas adwentu dbam o to, by wprowadzić w domu tę magiczną aurę.

Z tego względu, w każdy weekend fundowaliśmy sobie z Moim Ukochanym jakiś świąteczny film.

Normalnie jestem fanką dobrego, ambitnego kina – w mojej kolekcji nie uświadczy się komedii romantycznych, jakoś nie dla mnie ten gatunek.

Jednak atmosfera świąt, zapach mandarynek, goździków i grzanego wina, ciepłe światło lampek, obszerny sweter i Ukochany obok mnie zdecydowanie motywują do zmiany upodobań w tym pięknym okresie. A zatem – nie obejdzie się bez radości, miłości i wzruszeń!

Gorąco zachęcam do obejrzenia poniższych – święta to nie tylko Kevin!

świąteczne filmy

ŚWIĄTECZNE FILMY – GORĄCA PIĄTKA!

świąteczne filmy

 

THE HOLIDAY

świąteczne filmy

Dwie nieznające się kobiety, aby uciec od problemów, postanawiają na święta zamienić się domami. Iris przeprowadza się do słonecznego Los Angeles, a Amanda wyjeżdża na zaśnieżoną angielską wieś. Filmweb

Po pierwsze – fenomenalna obsada. Kate Winslet, Cameron Diaz, Jude Law i Jack Black dają popis naprawdę solidnego aktorstwa. Głównymi bohaterkami są dziewczyny: bizneswoman Amanda, która ucieka z wielkiego miasta, od obowiązków i mężczyzn oraz nieszczęśliwie zakochana Iris, która chce zerwać kontakt ze swoim byłym, z którym tkwi w toksycznym związku mimo tego, że mężczyzna jest zaręczony.

Obie kobiety wybierają destynacje, które różnią się całkowicie od tych, w których dotychczas żyły. Fabuła i postaci opierają się na kontrastach: praktyczna, bogata Amerykanka pojawia się na angielskiej wsi i mieszka w małym, romantycznym domku. Nieszczęśliwie zakochana pisarka Iris, Angielka, wybiera wielką willę w słonecznym Los Angeles.

Mimo tego, że obie kobiety chcą uciec od mężczyzn, na drogach obu pojawiają się komplikacje.

Podczas seansu poznamy ich historię, mnóstwo w ich życiu się zmieni i obie odkryją, czego tak naprawdę pragną – a w życiu by się nie spodziewały!

Fantastyczna rozrywka na zimowy wieczór, nie tylko podczas świąt. Wprawia w radosny nastrój, przepełnia nadzieją i wiarą, że prawdziwa miłość istnieje i że każdego z nas może spotkać, nawet w najmniej oczekiwanym miejscu i czasie.

świąteczne filmy

FOUR CHRISTMASES

świąteczne filmy

Para usiłuje odwiedzić każdego z czwórki swoich rozwiedzionych rodziców w dzień Bożego Narodzenia. Filmweb

W głównych rolach mamy Reese Witherspoon oraz Vince’a Vaughn, który stanowią przezabawny duet.

Para, która osiągnęła w życiu sukces, która cieszy się życiem, a która nie planuje takich zobowiązań jak małżeństwo czy dzieci, wybiera się w Święta na kolejne egzotyczne wakacje, przezornie unikając rodziny. Jednak mgła nad San Francisco uniemożliwia im wylot – są zmuszeni odwiedzić czwórkę swoich rozwiedzionych rodziców.

W każdym domu spotyka ich zupełnie inna atmosfera i sposób na życie. Widać różnicę szczególnie biorąc pod uwagę styl bycia ich i ich rodzeństwa.

Ich pozornie idealna, beztroska sielanka zostaje wystawiona na próbę pytaniami o przyszłość, dzieci i założenie rodziny. Największego szoku doznają, gdy okazuje się, że po trzech latach niewiele o sobie tak naprawdę wiedzą.

Film obfituje w zabawne scenki, tryska ironią i świetnie obrazuje powolną zmianę w charakterach głównych bohaterów. To świetna rozrywka, za którą idzie też piękne przesłanie.

świąteczne filmy

LISTY DO M

świąteczne filmy

Pięć kobiet i pięciu mężczyzn odkrywa miłość w czasie świąt Bożego Narodzenia. Filmweb

Po czterech latach ci sami bohaterowie borykają się z kolejnymi problemami. Filmweb

Losy kilkorga bohaterów ponownie przeplatają się w Wigilię Bożego NarodzeniaFilmweb

To jedna z moich ulubionych pozycji z naszego podwórka. Mimo tego, że pierwsza część ma już kilka lat, moja niechęć do tego typu produkcji długo powstrzymywała mnie od sięgnięcia po te filmy.

No, ale w tym roku, po wizycie w kinie na Listach Do M3, musiałam nadrobić zaległości i obejrzałam też dwie poprzednie.

Wiadomo, nie jest to szczyt ambitnego kina i scenopisarstwa, ale fabuła jest zgrabna, spójna, zabawna i prezentuje przeróżne punkty widzenia, niejednokrotnie ironiczne stereotypy i polskie wyobrażenie warszawskiej klasy średniej.

Poza tym problemy bohaterów są bardzo życiowe i jestem pewna, że niejeden z nas stanął przed tymi samymi lub bardzo podobnymi wyzwaniami.

Wszystko utrzymane w przepięknej, bożonarodzeniowej scenografii, okraszone dobrym humorem i najbardziej popularnymi aktorami polskiej kinematografii.

Wspaniały seans na wieczór z rodziną, ukochanym lub przyjaciółką.

Przepełnia nadzieją, wprawia w przyjemny nastrój, uczy radości i pozwala uwierzyć w wigilijne cuda. Gorąco polecam – jestem pewna, że w przyszłości sama obejrzę te filmy po raz kolejny.

świąteczne filmy

I na koniec…

BARDZO DZIĘKUJĘ ZA TWÓJ CZAS

Jeśli masz pytanie lub propozycję następnego posta w tym temacie lub pokrewnym – daj znać w komentarzu! Wszelkie opinie mile widziane.

świąteczne filmy

Codzienną dawkę motywacji dostarczam na Instagramie, nie przegap okazji! Ale pamiętaj – cytat nie zadziała, jeśli Ty nie zadziałasz!

TUTAJ nauczysz się jak wyznaczać postanowienia noworoczne, by tym razem osiągnąć cel!

Jak być FIT podczas świąt?

Jak żyć z niedoczynnością tarczycy?

Czy wizualizacja działa?

Tutaj jest post o tym, jak radzić sobie z najbardziej opornym tłuszczem z bioder, brzucha i pośladków.

Oraz sprawdź, czy padłeś ofiarą coacha!

Tutaj zawarłam zagadnienia z zakresu najgorszych składników diety.

Jeśli jeszcze nie widziałeś artykułu o nawykach skutecznego działania, zapraszam tu.

Ostatnio również stałam się aktywna na Facebooku – zobacz.

Tutaj znajdziesz darmowy e-book na temat nawyków ludzi sukcesu, które i Ciebie doprowadzą do sukcesu. Bez obaw – jak zawsze podeszłam do tematu #BezŚciemy.

Życzę Ci dokonywania samych świadomych decyzji!

świąteczne filmy

Pięknego dnia – Karolina

mała czarna, logo

świąteczne filmy

Gdzie jeszcze jestem: